Hlavní stránka Slogan
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Výhody a nevýhody agenturního zaměstnávání

Agenturní zaměstnávání v porovnání s náklady na kmenového pracovníka firmy je na první pohled méně výhodné, protože za služby se platí. Logicky tyto služby ještě více zdražilo zavedení povinného pojištění personálních agentur. Prostě to je fakt.

Navíc jsou rozšířené názory, že agenturní zaměstnanci jsou vykořisťováni a špatně placení. V případě neseriózních společností tomu tak může být. U významné agentury je to vždy nemyslitelné. Protože činnost agenturního zaměstnávání je regulována zákony a řadou předpisů.

Promyšlené a dlouhodobé využívání služeb agenturního zaměstnávání má své nesporné výhody.

V řadě případů pro firmy je důležité, že využívání agenturního zaměstnávání nejde uživateli do mzdových nákladů, ale v podstatě je to nákup služby.

Důležité to může být pro velké mezinárodní korporace nebo takový firmy, které mají velmi přísně dané rozpočty.Tyto potřebují pokrýt zakázky s navýšeným počtem lidí, ale nemají v rozpočtu na to. Pro finanční ředitele to je důležitý bod.

Zajímavý také je ten fakt, že jedná se o službu s DPH se vším všudy. Všechny z toho plynoucí výhody se dají využít. Hodně finančních ředitelů velkých firem počítá s tím, že agenturní zaměstnávání pomáhá snižovat fluktuaci ve firmě, která kopíruje křivku výroby v nejistých dobách. A to za sebou znamená, že tým způsobem snižují náklady na nábor pracovníků, také případně na odstupné.

 


 

< Zpět do článků